Dne 15.9. se uskutečnil celostátní projekt Ukliďme Česko – Ukliďme svět, kterého se aktivně zúčastnilo sdružení Pro Mikulov, a také lidé z řad občanů města.

Sešli jsme se v hojném počtu 19 osob včetně 7 dětí, které vydatně pomáhaly, a tak jsme vyrazili v několika skupinkách uklidit lokalitu Svatého kopečku. Na závěr dostaly děti diplomy a malé balíčky. Materiální vybavení jako pytle a rukavice zajistil tým projektu Ukliďme Česko a Tedos a ti se také postarali o svoz pytlů, velmi děkujeme za spolupráci.

Čekali jsme spoustu práce a hromady odpadků, ale byli jsme mile překvapeni, nic takového nás tu nečekalo. Oceňujeme tedy snahu návštěvníků snést odpadky až do míst, kde se dají vyhodit, aby tato krásná dominanta města zůstala místem, které pohladí na duši a to jsme vzali kopeček ze všech světových stran.

Jediné, co se dá vytknout a nebylo příjemné uklidit, jsou použité vlhčené ubrousky, které se tak jako ty papírové vlivem povětrnostních podmínek nerozpadnou, a tak potom hyzdí přilehlé keře a lesík natrvalo. Proto apelujeme na všechny návštěvníky nejen Svatého kopečku, aby se vyhnuli jejich používání a odhazování v přírodě, která si s nimi neporadí.

Jelikož na kopečku bylo „málo“ práce, vydali se někteří vytrvalci k další dominantě našeho města, na Kozí hrádek. A dobře udělali, neboť dva veliké pytle plastu, sesbíraného v křovinách a k tomu komunální odpad, mluví za vše.
Celou akci provázelo krásné slunečné počasí, které přispělo k všeobecné pohodě a nadšení.

Těšíme se na další společnou akci. Děkujeme všem. Kdo se příště přidá???

Ukidíme svatý Kopeček v Mikulově